Emocinis intelektas
- Integracinė onkologija
- Aug 18, 2024
- 2 min read
Norėdami perskaityti knygą - skaitome. Norėdami nukeliauti į svečią šalį - planuojame, taupome ir vykstame. Jeigu kažko norime - turime veikti, kitaip nieko neįvyksta.
Asmeninė savikontrolė - taip pat yra daugiapakopis vyksmas - fizinis rūpinimąsis savimi, emocinis rūpinimąsi savimi, net dvasinės sveikatos rūpinimąsis savimi.
Ar kada pagalvojote, kad pagarba sau - tai ir fizinė savigarba – procesas, kurio metu asmeniškai rūpinamės savimi, atsižvelgiant į vidinius pajėgumus, siekiame juos stiprinti bei apsaugoti nuo bet kokios nesveikos veiklos. Svarbu ir tai, kad fizinio sveikatinimo praktikomis (joga, mankšta, įvairios treniruotės) galima veiksmingai kontroliuoti ligos ir gydymo sukeltus simptomus, vienas iš jų - sėkmingesnis skausmo valdymas, emocinis negatyvumas, padidintas nerimas ar bloga miego kokybė.
Emocinis rūpinimasis savimi grąžina pasitikėjimą, kad galima suvaldyti savo simptomus, pasiekti geresnės savijautos.
Emocinis rūpinamasis savimi - tai pozityvus ir jautrus požiūris į save - palaikymas ir motyvavimas, aplinkos ir vidinių poreikių derinimas, visų emocijų atpažinimas, priėmimas ir išreiškimas į aplinką. Emocinė savigarba padeda racionalizuoti emocijas ir mintis, susijusias su diagnoze, taip pat pasiruošti gydymui, jo šalutiniams poveikiams, taip pat kontroliuoti visas savo neigiamas emocijas, kurios tik apsunkina ir taip kupiną išbandymų kelią.
Emocinio intelekto įgūdžiai leidžia baimės būseną paversti būseną, kai stengiamasi priimti naują realybę ir kurti naujas strategijas situacijai įveikti. Išmokus atpažinti ir valdyti emocijas, galima greičiau ir kokybiškiau prisitaikyti prie naujų situacijų, atsiranda gebėjimas priimti gydymo ir ligos iššūkius, šalutinius poveikius, neužleidžiant ligai gyventi jūsų paties gyvenimo.
Pastebėta, kad emocinio sveikatinimo priemonių taikymas neretai būna neveiksmingas ar mažai veiksmingas nes žmonės teikia didesni prioritetą fizinei savipagalbai. Tačiau visgi reiktų prisiminti, kad blogai išsimiegojus ar jaučiant didelį nerimą, įtampą, kurio negebame kontroliuoti, fizinio aktyvumo praktikos lieka paraštėse dėl "blogos nuotaikos ar sveikatos nebuvimo" pasiteisinimo. Todėl pirmiausia verta pasirūpinti savo emocine sveikata, gebėjimu ją valdyti, tuomet bus lengviau pasiekti disciplinos ir tęstinumo besirūpinant ir fizine sveikata.

Comentários